Başlığı yanlış okumadınız ve bu bir şaka değil. Son günlerde Ankara’da kulaktan kulağa fısıldanan kulis bilgisi bu. Hatta iddiaya göre  Melih Gökçek bunu bildiği için bir çok girişimde bulundu. MİT’le yakınlaşmasının ana nedenlerinden biri de bunu önlemek. Gökçek bunu önlemek için bir yandan Saray’a yanaşırken bir yandan da yeni ittifak arayışlarına girdi. Gülen cemaatine agresif olarak saldırmasının arkasında da bu var. ATO başkanı ile yaşadığı polemikler de bunun göstergesi.

Gökçek’in çok yakınlarından gelen bilgilere göre Kayyım atanması ihtimaline karşı bir takım belgeleri, bilgileri ve varlıklarını yurt dışına çıkardı. Gökçek’in operasyonlarından haberdar olan bir kaynak, bu olasılığın çok ciddi bir olasılık olduğundan söz ediyor. Ankara’nın en büyük arşivcisi olarak bilinen ve en büyük rakibi eski Keçiören Belediye başkanını bir belaltı yöntemiyle tasfiye ettiği düşünülen Melih Gökçek’in kayyım atanmsı durumunda yeni bir kirli savaşa hazırlandığı da gelen bilgiler arasında.

Yine kulis bilgilerine göre kayyum atanacak tek belediye Ankara belediyesi değil. İstanbul, ve asıl İzmir’e de kayyum atanacağı iddia ediliyor. Bir kaynağım “Reis hem Kadir Topbaş’ı hem de Gökçek’i sildi. Ama asıl hedef İzmir ve İzmir’i bir türlü alamaması nedeniyle böyle bir şey planlanıyor” görüşünde. Ona göre “Gökçek’e atanacak kayyım İzmir’e atanacak kayyım için kılıf olacak.”

İddiaya göre kayyımların atanması referandum sonrasında gerçekleşecek ve ilk Gökçek ile başlayacak…

İddia sahibi güvenilir bir kaynak olmasa yazmazdık. Bekleyip görelim…

YENİ YÖN KULİS…

 

Haberimizi okuduğunuz için teşekkürler…

Okuduğunuz bu metinler sesi kısılan, nefesi kesilen insanların sesine ses, nefesine nefes verme çabası. Bu çaba, karınca kararınca Nemrut'un ateşine karşı "yerimiz belli olsun" çabası. Bu çaba, 'zalim zulmederken sen ne yaptın?' diye sorulduğunda "dik durdum" deme çabası. Bu çabanın devam etmesini isteyen dostlarımız aşağıdaki ürünü alarak destek verebilirler. Desteğiniz için yürekten teşekkürler.

Bu yayınların devam etmesi için verdiğiniz destek için çok teşekkürler...