Hüseyin Gülerce’nin Ajanlığı Resmileşti

 

Gülerce’ye verilen MİT tarafından verilen gizli görev ve yaptığı resmi ajanlık bizzat Saray tarafından açıklandı.

Hüseyin Gülerce’nin devlet adına resmi ajanlık yaptığı Saray’ın kalemlerinden Cem Küçük tarafından ikinci kez daha net ifadelerle duyuruldu.

RESMİ KAYITLARDA HÜSEYİN GÜLERCE
Cem Küçük, bugün Türkiye Gazetesi’nde Hüseyin Gülerce’yi eleştirenlere yönelik sert bir yazı kaleme aldı. Küçük, Hüseyin Gülerce’nin Hizmet Hareketi’yle ilgili istihbarat faaliyetlerinin “devletin resmi kayıtlarında” olduğunu yazdı.

Küçük şöyle yazdı:
“Yeniden söylüyorum: ‘Hüseyin Gülerce büyük harfle DEVLET’in adamıdır.’ Paralel devlet tanımını yapmış ve bu kavramı yayarak paralel devlet ile mücadeleyi başlatmış DEVLET’e 11 Şubat 2012’den itibaren tam hizmet etmiştir ve DEVLET için bilgi toplamıştır. Bu bir iddia değil resmî bir gerçektir.”

“HİDAYET KARACA HÜSEYİN GÜLERCE SAYESİNDE İÇERDE”
Cem Küçük, Hüseyin Gülerce’nin devlet adına Hizmet’in içerisinden yaptığı ajanlıkları da detaylarıyla anlatırken, çok kritik bir bilgi verdi, iki yıldan fazla zamandır Silivri’de hapis yatan Hidayet Karaca’nın Hüseyin Gülerce sayesinde hapiste olduğunu yazdı:

“Özellikle F..Ö’nün medya yapılanmasının göçertilmesinde Gülerce verdiği gizli bilgilerle hayati rol oynamıştır. DEVLET asla bunu unutmaz.
14 Aralık 2014 tahşiye operasyonu sürecinde Gülerce’nin katkısı çok büyüktür. F..Ö medyasına yapılan tüm operasyonların temelinde Gülerce’nin harcı vardır. Hidayet Karaca ve Ekrem Dumanlı’yı tutuklatma kararı çıkartan Gülerce’dir. Hidayet Karaca hâlâ içerdeyse Gülerce sayesindedir.”

DEVLETİN GÜLERCEYE VERDİĞİ GİZLİ GÖREV
Cem Küçük yazısında Hüseyin Gülerce’nin devlet adına gizli görevlendirildiğini ve bu görevin mahiyetini de yazdı:

“Oysa Gülerce’ye saldıran alçakların tamamı Dumanlı denen teröristin serbest kalmasını savundular 14 Aralık 2014’te. Biz tek başımıza mücadele ettik ve maalesef AK Parti de dik duramayınca dönemin hâkimi ortamdan etkilenip bu alçağı serbest bıraktı ve herif kaçtı. O dönem F..Ö ile mücadelede DEVLET kurumsal anlamda yapayalnızdı ve Gülerce’nin o dönem aldığı gizli DEVLET görevi ile getirdiği bilgiler dehşet önemlidir. Hüseyin Gülerce çekirdekten yetişme Fetullahçı olmadığı için örgütün polis ve asker bağlantılarını neredeyse hiç bilmiyordu ama medya yapılanmasını iyi biliyordu ve DEVLET’in de yönlendirmesiyle içeriden kritik bilgiler edinebiliyordu. Türkiye’de biraz gazetecilik olsa hem İpek grubuna hem Zaman grubuna el konmasının hukuki temeli olan mahkeme kararlarında Gülerce’nin büyük rolü bilinir.
Şimdi çok farklı görüşlerdeyiz ama Zaman’a el konmasını hukuken sağlayan bir diğer isim de Etyen Mahçupyan’dır. Zaten bu da resmî mahkeme kayıtlarında vardır. Bu gerçeği ifade etmek adaletin ve dürüstlüğün gereğidir. Mahçupyan, Mabeyn toplantısı gibi çok önemli bir bilgiyi çok kritik bir zamanda savcılarımıza detaylı anlatarak, Türkiye’ye büyük hizmet etmiştir; tıpkı Gülerce gibi.”

aktif haber
Haberimizi okuduğunuz için teşekkürler…

Okuduğunuz bu metinler sesi kısılan, nefesi kesilen insanların sesine ses, nefesine nefes verme çabası. Bu çaba, karınca kararınca Nemrut'un ateşine karşı "yerimiz belli olsun" çabası. Bu çaba, 'zalim zulmederken sen ne yaptın?' diye sorulduğunda "dik durdum" deme çabası. Bu çabanın devam etmesini isteyen dostlarımız aşağıdaki ürünü alarak destek verebilirler. Desteğiniz için yürekten teşekkürler.

Bu yayınların devam etmesi için verdiğiniz destek için çok teşekkürler...