Referandum günü Kartal Esentepe’de bulunan İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi’ndeki 2073 nolu sandıkta görevli olan CHP Sandık Kurulu Üyesi Gülşah Y’nin, sandık başındaki ‘Evet’ yanlıları tarafından darp edilerek beyin kanaması şüphesiyle hastanaye kaldırıldığı iddiası basına yansıdı. Konuyla ilgili Avusturya’da yayınlanan Yeni Vatan gazetesinin sorularını yazılı olarak yanıtlayan Gülşah Y., “Hastanede, boynumda ağır bir kırık oluştuğu, kafamdan darbe aldığım için kanamam olduğu ve beyin kanaması geçirebileceğim ihtimali olduğu söylendi. Karnımda ve belimde de aldığım darbeler sonucu ezilme olduğu da tespit edilmiştir” dedi.

Saldırı anının görüntülerini sosyal medyada da paylaşan 2073 Nolu Sandık Kurulu Resmi Üyesi Gülşah Y., yaşananlarla ilgili şunları aktardı: “Kartal İMKB Kız Teknik ve Meslek Lisesi 2073 numaralı sandıkta gözlemci olarak görevliydim. Sandık sayımı yapıldı. İlk önce ortalık sakindi. 6 tane geçersiz oy mevcuttu. Bir tanesinde; EVET yazısının üzerinde, görünmeyecek derecede küçük bir çizgi şeklinde işaret vardı. Oyun, yasal olarak geçersiz sayılması gerektiği açıkça ortadaydı. Sandık başkanı geçerli sayacaktı. Bizler itiraz ettik. Başkan bu durumda, oylama yapılmasını ve oylama sonucunun kabul edilmesini, eğer bir sıkıntı olursa da YSK’ya tutanak yazılmasını söyledi. Bizler de bu öneriyi onayladık ve oy geçersiz sayıldı. Bu duruma karşı çıkan EVET grubu, ‘Biz kabul etmiyoruz, geçersiz sayılamaz.’ vb. cümleler sarf etti. Başkan, ‘Tutanak tutun.’ dedi. Biz de bunu belirttik. Yanımda eniştem de vardı. O da ‘Tutanak tutun, yapılacak bir şey yok.’ dedi. Ben de görevli olduğum için bu durumu tekrarladım. Bunun üzerine, ‘Sen kimsin?’ diyerek 50 kişilik bir grup, bir anda bize saldırmaya başladı. Okul sıraları, kalemler, şişeler ve daha birçok cisim üzerimize doğru sertçe fırlatılmaya başlandı. Saldırgan grup, giderek artan bir şiddetle bana acımasızca vurdu. Sırtımdan tekme alarak yere yığıldım. O sırada okulda bulunan abim Serkan, kalabalık grubu aşarak, beni ve eniştemi korumak için önümüzde barikat kurdu. Ben kalkmaya çalıştım ama tam o sırada kafama okul sırası atıldı. Kafamda ağır bir kanama oluştu ve yere yığıldığımı hatırlıyorum. Sonrasında bilincim kapalıydı, hatırlamıyorum. Hastanede, boynumda ağır bir kırık oluştuğu, kafamdan darbe aldığım için kanamam olduğu ve beyin kanaması geçirebileceğim ihtimali olduğu söylendi. Karnımda ve belimde de aldığım darbeler sonucu ezilme olduğu da tespit edilmiştir.”

Gülşah Y’nin yaralandığı olay sonrasında hastaneye gelen ambulansların görüntüleri de referandum günü sosyal medyaya yansımıştı. İşte saldırı anı:

Haberimizi okuduğunuz için teşekkürler…

Okuduğunuz bu metinler sesi kısılan, nefesi kesilen insanların sesine ses, nefesine nefes verme çabası. Bu çaba, karınca kararınca Nemrut'un ateşine karşı "yerimiz belli olsun" çabası. Bu çaba, 'zalim zulmederken sen ne yaptın?' diye sorulduğunda "dik durdum" deme çabası. Bu çabanın devam etmesini isteyen dostlarımız aşağıdaki ürünü alarak destek verebilirler. Desteğiniz için yürekten teşekkürler.

Bu yayınların devam etmesi için verdiğiniz destek için çok teşekkürler...