En son referandum anket sonuçları kamuoyunun en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Haliyle gözler 1 Kasım seçimlerini tek bilen Adil Gür’ün sahibi olduğu A&G’e çevrildi. Ocak ayından bu yana anket sonucu açıklamayan Adil Gür “baskı nedeniyle anket sonuçlarını açıklamıyor” eleştirlerine maruz kalmıştı. Bundan bir süre önce bu eleştirilere yanıt veren Gür Milliyet’teki köşesinden şunları yazmıştı:

“2002’de 2 partili bir Meclis olacağını, 2009’da AK Parti’nin % 40,0’ın altına düşeceğini, 2011 de MHP’nin, 7 Haziran 2015’de HDP’nin asla baraj probleminin olmadığını aylar öncesinden açıklayan şirketimiz, 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’nin rahat bir şekilde açık ara iktidar olacağını söyleyince 16 Nisan ile ilgili üzerimize ciddi bir sorumluluk yüklendi. 16 Nisan ile ilgili araştırmaları bulduğumuz rakamları aylar öncesinde kamuoyu ile paylaştık.

“16 NİSAN’DAN ÖNCE DE BULACAĞIMIZ SON RAKAMLARI KAMUOYU İLE PAYLAŞACAĞIMIZDAN HİÇ KİMSENİN ENDİŞESİ OLMASIN”

“Bir süredir rakam telaffuz etmiyoruz ama bunu sanki bir baskı, bir uyarı sonucu yaptığımızı söyleyenler, yazanlar ve çizenler var. 34 yıllık araştırma sektöründe yer alan biri olarak bugüne kadar hiçbir iktidar döneminde değil uyarı, telkinle dahi karşılaşmadık. Geçmişe baktığımızda açıkladığımız sonuçların kime yaradığını veya kime yaramadığına bakmadan açıkladığımız gibi 16 Nisan’dan önce de bulacağımız son rakamları kamuoyu ile paylaşacağımızdan hiç kimsenin endişesi olmasın.”

Referanduma son üç gün kalmasına rağmen Adil Gür’ün halen anket sonucunu açıklamaması o iddiayı yeninden gündeme getirdi. Adil Gür sonucunu açıklayacağını duyurduğu anketi halen neden açıklamadı? Şimdi herkes merakla Adil Gür açıklayacağını duyurduğu anket sonucunu ne zaman açıklayacak diye merak ediyor.

 

Haberimizi okuduğunuz için teşekkürler…

Okuduğunuz bu metinler sesi kısılan, nefesi kesilen insanların sesine ses, nefesine nefes verme çabası. Bu çaba, karınca kararınca Nemrut'un ateşine karşı "yerimiz belli olsun" çabası. Bu çaba, 'zalim zulmederken sen ne yaptın?' diye sorulduğunda "dik durdum" deme çabası. Bu çabanın devam etmesini isteyen dostlarımız aşağıdaki ürünü alarak destek verebilirler. Desteğiniz için yürekten teşekkürler.

Bu yayınların devam etmesi için verdiğiniz destek için çok teşekkürler...