AKP’de Yiğit Bulu’tun “iki silahım var ölene kadar Erdoğan için savaşırım” çıkışıyla başlayan Erdoğan’a yaranma çabaları devam ediyor.  Metin Külünk’ün devam ettirdiği Erdoğan yalakalığı furyasına şimdi de Yasin Aktay katıldı.

Yasin Aktay Erdoğan için düğünlerde okunacak bir kürtçe türkü yazdı. “Serok Recep Tayyip Erdoğgan, Salli Ala Muhammed” ile biten türküyü Siirt’te kadınlara yönelik bir programda söylüyor.

Anadolu müslümanları Peygamber efendimize saygısından ötürü adını çocuklar taşıyamaz diye doğrudan Muhammed yerine Mehmet adını verirken AKP Genel Başkan Yardımcısının “Serok Tayyip Erdoğan, Salli Alâ Muhammed” diyerek türkü söyleyip kadınlara halay çektirmesi tepkiyle karşılandı.

Ayrıca Anadolu’da insanlar Peygamber efendimize olan saygısını göstermek için dilinden düşürmediği  salavatın şimdi de Erdoğan için uyarlanan türkünün bestesi olması AKP’de nasıl karşılanacak merak ediliyor.

İşte AKP genel başkan yardımcısı Yasin Aktay’ın Erdoğan için uyarladığı Kürtçe türkü:

Haberimizi okuduğunuz için teşekkürler…

Okuduğunuz bu metinler sesi kısılan, nefesi kesilen insanların sesine ses, nefesine nefes verme çabası. Bu çaba, karınca kararınca Nemrut'un ateşine karşı "yerimiz belli olsun" çabası. Bu çaba, 'zalim zulmederken sen ne yaptın?' diye sorulduğunda "dik durdum" deme çabası. Bu çabanın devam etmesini isteyen dostlarımız aşağıdaki ürünü alarak destek verebilirler. Desteğiniz için yürekten teşekkürler.

Bu yayınların devam etmesi için verdiğiniz destek için çok teşekkürler...

SHARE