Yargıtay 4.Ceza Dairesi üyesi hakim Ali Alçık sosyal medya adresinden Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit’e hitaben Yüksek Yargı düzenlemesiyle ilgili uyarı niteliğinde bir açıklama yayınladı.

Hakim Alçık “Sayın Başkanım İsmail Rüştü Cirit Ağabeyime” diye başladığı çağrıda şu ifadelere yer verdi.
“Sayın Başkanım 6723 sayılı Yargıtayımızın temeline dinamit etkisi yapacak olan yasanın Meclis gündemine gelmesi üzerine sizden bir karşı atak bekledim.Kolay değil 1868 yılından itibaren ilkeleri olan bir kurum hallaç pamuğu gibi atılacaktı.Şimdi de Cumhurbaşkanı’mızın onayından önce yine sizden bu yasanın Anayasa’ya aykırılığını belirten ve onaylanmamasını talep eden bir açıklamanızı bekliyorum.Bunu sosyal medya aracılığı ile talep etmemin sebebi tarihe bir not düşmektir.Gelecek nesillere sağlam bir hukuk düzeni bırakmak istiyorsak,hukukun üstünlüğüne inanıyorsak, ilkeleri ile yaşayan bir Yargıtay’ın devamını arzu ediyorsak bu kanunun onaylanmaması için elimizden geleni yapmalıyız diye düşünüyor ve Üsküdar Adliyesi’nde reisim olmanızdan güç alarak size bu çağrıda bulunmak istiyorum..
Selam ve hürmetlerimle…”
Haberimizi okuduğunuz için teşekkürler…

Okuduğunuz bu metinler sesi kısılan, nefesi kesilen insanların sesine ses, nefesine nefes verme çabası. Bu çaba, karınca kararınca Nemrut'un ateşine karşı "yerimiz belli olsun" çabası. Bu çaba, 'zalim zulmederken sen ne yaptın?' diye sorulduğunda "dik durdum" deme çabası. Bu çabanın devam etmesini isteyen dostlarımız aşağıdaki ürünü alarak destek verebilirler. Desteğiniz için yürekten teşekkürler.

Bu yayınların devam etmesi için verdiğiniz destek için çok teşekkürler...