AKP’de olağanüstü kongre yapılacağı ve Davutoğlu döneminin sona erdiği haberlerinin ardından, medyada yeni bir tasfiye yapılacağı iddia edildi.

Adı saray tetikçisine çıkan ve bir süre önce Davutoğlu’nun baskısıyla Star gazetesinden kovulan Cem Küçük, yarından itibaren “Pelikan dosyası“nda adı geçen bazı isimlerin tasfiye edileceğini ve Davutoğlu’na yakınlığıyla bilinen gazetelerin kapatılacağını söyledi.

 

Cem Küçük şunları yazdı:

“Yarından itibaren medyada da bir dönem kapanacak ve pelikan dosyasında ismi geçenler tasfiye edilecek. Manzara bu. Geçmiş olsun… Karar gazetesi bundan sonra yaşayamaz ve tıpkı Radikal gibi kapanır. En fazla 3 ay ömürleri var… Bu dakikadan sonra Habertürk’te Mehmet Ocaktan ve benzerleri olamaz. Ciner ve Fatih Saraç da gereğini yapacaktır… Ahmet Davutoğlu’na en büyük zararı 7’li çete verdi. Bu çetenin Davutoğlu’na zararlarını 1 yıldır yazıyorum… Maalesef defalarca uyarmama rağmen Davutoğlu ve ekibi beni dinlemedi. Karaalioğlu ve Beki gibi az zekalı loser’lar Davutoğlu’nu bitirdi. Davutoğlu’nu mahveden 7’li çete ve onların hinterlandındaki çıkarcı takımdır. Bunlar TRT ve diğer kanallardan da tasfiye edilecek…”

 

 

KİMLER HEDEFTEYDİ

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu ile cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan arasındaki krizi anlatan“Pelikan dosyası” yazısında, bazı gazeteciler de hedefe oturtulmuştu.

 

Erdoğan karşıtı olmakla suçlanan yazarlar şöyle: Yıldıray Oğur, Ceren Kenar, İbrahim Karagül, Abdülkadir Selvi, Akif Beki, Mustafa Karaalioğlu, Etyen Mahçupyan, Hakan Albayrak
KAYNAK: ROTA HABER
Haberimizi okuduğunuz için teşekkürler…

Okuduğunuz bu metinler sesi kısılan, nefesi kesilen insanların sesine ses, nefesine nefes verme çabası. Bu çaba, karınca kararınca Nemrut'un ateşine karşı "yerimiz belli olsun" çabası. Bu çaba, 'zalim zulmederken sen ne yaptın?' diye sorulduğunda "dik durdum" deme çabası. Bu çabanın devam etmesini isteyen dostlarımız aşağıdaki ürünü alarak destek verebilirler. Desteğiniz için yürekten teşekkürler.

Bu yayınların devam etmesi için verdiğiniz destek için çok teşekkürler...

SHARE