Latif Erdoğan adında bir Havuz yorumcusu var. Eski cemaatçiymiş. Görevi AKP’nin çök dediğine çökmek. AKP ile Cemaat kavgaya başladığı günden beri Havuz kanallarında papağan gibi aynı şeyleri tekrarlayıp duruyor. Havuz kanalları bu kişiye hoca muamelesi yapıyor ama esas işlevi hocalık değil.

En son Meral Akşener’i iffetine dil uzattı. Alçakça şeyler söyledi. Bir de yancısı var insanlık için lüzumsuz Barlas familyasının en lüzumsuz ferdi…

Bu ikilinin Akşener’in iffetine yönelik –çok büyük olasılıkla planlı- saldırıları şu soruyu gündeme getirdi. Latif Erdoğan gibi bir tip Havuz medyası için neden önemli? Söyleyeceği tüm sözleri bir yıldır tüketip kendin tekrar eden bir tip neden sürekli havuz medyasında yayına çıkartılır?

Latif Erdoğan’ın cemaatin tabanını etkileme gücü var mı? Hayır sıfır. Latif Erdoğan’ın aklı başında birini inandırma yeteneği var mı? Hayır sıfır. Peki Latif Erdoğan neden sürekli ekranlarda?

Görüldüğü kadarıyla Latif Erdoğan Havuz medyası için birkaç nedenle gerekli.

Birincisi, Latif Edoğan ve onun gibi itirafçı tipler cemaat tabanını etkileyemez. Ama AKP’nin yalanlarına inanmış torlleri ve zamanla bunların yalan olduğunu gören AKP tabanını bir arada tutmak için birilerinin sürekli yalan söylemesi gerekiyor. Yani Latif Erdoğan Cemaat tabanına değil, Erdoğan’ın yalanlarına inanmış AKP tabanına ve Ak trollere konuşuyor. Onların anti-Cemaat duygularını keskin tutmak için havuz kanallarına çıkarılıyor.

İkincisi, Erdoğan ve AKP Cemaate karşı yürüttükleri kampanyayı büyük yalanlar üzerine bina etti. Ancak zaman yalanın en büyük düşmanıdır. Zaman geçtikçe yalan dökülür. Yalanların dökülen sıvalarını boyama görevi Latif Erdoğan’a verildiği için sürekli ekranda aynı yalanları söyleyerek, ölmeye yüz tutmuş yalanları yeninden sulayıp canlandırıyor. Erdoğan’ın bir görevi de bu.

Üçüncüsü, Latif Erdoğan Hüseyin Gülerce ve Yıldıray Oğur gibi diğer itirafçılara oranla daha dengesiz. Daha çok kullanılmaya elverişli bir tip. Her istediklerini Gülerce’ye söyletemezler ama Latif Erdoğan’a söyletmeleri mümkün. Bu nedenle yalan söyleyecek birini aradıklarında Latif Erdoğan orada olsun diye ekranlara çıkarıyorlar. Birinin üstüne saldırılacaksa, havuz medyası bir konuda bir şey yazacaksa, en olmaz şeyleri önce Latif Erdoğan’a söyletip sonra onu referans göstermek için o kanallarda tutuyorlar. En son Meral Akşener örneğinde olduğu gibi AKP’nin normal yollarla yıpratamadığı kişileri Latif Erdoğan gibi tiplere alçak iftiralar attırarak yıpratmak için tutuluyor…

Haberimizi okuduğunuz için teşekkürler…

Okuduğunuz bu metinler sesi kısılan, nefesi kesilen insanların sesine ses, nefesine nefes verme çabası. Bu çaba, karınca kararınca Nemrut'un ateşine karşı "yerimiz belli olsun" çabası. Bu çaba, 'zalim zulmederken sen ne yaptın?' diye sorulduğunda "dik durdum" deme çabası. Bu çabanın devam etmesini isteyen dostlarımız aşağıdaki ürünü alarak destek verebilirler. Desteğiniz için yürekten teşekkürler.

Bu yayınların devam etmesi için verdiğiniz destek için çok teşekkürler...