Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın hayatını kaybeden 78 yaşındaki ağabeyi Yıldıray Arınç, vefat  etti. Allah rahmet eylesin. Arınç’ın içine girdiği siyastet bataklığından maalesef merhuma da nasip düştü. Arınç’ın koruyu kolladığı AKP’lilerin önde gelenlerinden kimsenin cenazede bulunmaması dikkat çekti. Cenazeye AKP’nin manisa teşkilatından göstermelik bir kaç kişi ile Arınç ile birlikte hareket eden Hüseyin Çelik ve Sadullah Ergin de katıldı.

Ne Erdoğan ve Gül ne de Ahmet Davutoğlu cenaseye katılmadı. Bu durum vicdanları yaraladı. Demek ki bunların yol arkadaşlığı buraya kadarmış. Demek ki menfaatleri bitince en büyük düşmandan bile daha düşman olabiliyorlarmış. Demek ki siyaset böyle bir melanetmiş..

Arınç’ın yanlnızlığını görünce doğrusu yüreğim burkuldu. Hükümet sözcüsüyken Bakanlar kurulu çıkışında yaptığı açıklamada bizzat adımı vererek bana haksızlık etmiş bir Arınç. Buna rağmen Arınç’a üzüldüm. Allah sabır versin. Ben şahsen Arınç’a olan kızgınlığımı ve kırgınlığımı bir siyasi konularda değerlendirmek üzere şimdi bir kenara bırakıyorum. Kendisine yürekten sabır diliyor, merhum ağabeyine de Allah’tan rahmet dliyorum.

Bu arada benim aklıma takılan şey şu: Tanıdıklarına taziye yazmayı ihmal etmeyen Fethullah Gülen Bülent Arınç’a taziye dileklerinde bulunmuş mudur? Veya taziye mesajı yayınlayacak mı?

Hatırladığım kadarıyla Arınç’ın de içinde bulunduğu AKP hükümeti Gülen’in üzerine çullanıp, ona karşı her türlü haksız itham ve iftirayı atarken, Gülen’in ağabeyi vefat etmişti. O dönemde Arınç’ın 1970’li yıllardan beri tanıdığı Gülen’e taziye telefonu açtı mı bilemiyorum. Açmadıysa çok ama çok ayıp etmiş. Siyaset ve siyasi kavga başka bir şeydir ölümün üzerinden kavga etmek başka bir şey.

Bence Fethullah Gülen Bülent Arınç’ı arayıp taziye dileklerinde bulunmalı, belki de bulunmuştur.

Ancak Gülen’in Arınç’a taziye dileklerinde bulunması Erdoğan cephesinin eline bir koz verir ve bunu Arınç’a karşı ahlaksızca kullanırlar. Hatta Gülen aradı diye Arınç’ı terör örgütü üyesi yöneticisi diye hapse de atmak isteyebilirler.

Ancak ne olursa olsun, Fethullah Gülen, taziye mesajı yayınlamayı ve Arınç’ı aramayı Arınç açısından riskli buluyorsa bir şekliyle taziye mesajını iletmeli. Dünya ne Tayyip Erdoğan’a ne Bülent Arınç’a ne de başka birine kalmayacak.

Ölüm hepimizi yanına alacak ve mahşerde atamış savcılar, proje hakimler olmadan, Allah’ın huzurunda gerçeklerle yüzleşip gerçekten hesaplaşacağız…

Emre Uslu

Haberimizi okuduğunuz için teşekkürler…

Okuduğunuz bu metinler sesi kısılan, nefesi kesilen insanların sesine ses, nefesine nefes verme çabası. Bu çaba, karınca kararınca Nemrut'un ateşine karşı "yerimiz belli olsun" çabası. Bu çaba, 'zalim zulmederken sen ne yaptın?' diye sorulduğunda "dik durdum" deme çabası. Bu çabanın devam etmesini isteyen dostlarımız aşağıdaki ürünü alarak destek verebilirler. Desteğiniz için yürekten teşekkürler.

Bu yayınların devam etmesi için verdiğiniz destek için çok teşekkürler...