CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun Bilgi Edinme Hakkı Kanunu çerçevesinde Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yönelttiği ‘IŞİD’in terör örgütü listesinde yer alıp almadığı’ sorusuna şu karşılık verildi:

“Talep edilen bilgiler, 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu’nun ‘İstenecek bilgi veyabelgenin niteliği’ başlığı altındaki 7. maddesinin ikinci fıkrasında yer alan ‘Kurum ve kuruluşlar, ayrı veya özel bir çalışma,araştırma, inceleme ya da analiz neticesinde oluşturulabilecek türden bir bilgi veya belgeiçin yapılacak başvurulara olumsuz cevap verebilirler’ hükmü kapsamında yer almaktadır.”

“HEPİMİZİ ŞAŞIRTAN BİR CEVAP ALDIK”

Birgün’den Nurcan Gökdemir’in haberine göre, Tanrıkulu şunları söyledi: “Gayet açık, kolay bir cevap verilebilinecek iken hepimizi şaşırtan bir cevap aldık. Bunun iki anlamı olabilir. Birincisi, gerçekten Emniyet’te böyle bir liste yok, bu da bugüne kadar yaşadığımız patlamalarda, katliamlardaki zafiyet iddialarının skandal biçimde kabul edilmesi demektir. İkincisi, eğer böyle bir çalışma olduğu halde paylaşılmıyorsa Emniyetbazı şeyleri saklama ihtiyacı duymaktadır.”

Haberimizi okuduğunuz için teşekkürler…

Okuduğunuz bu metinler sesi kısılan, nefesi kesilen insanların sesine ses, nefesine nefes verme çabası. Bu çaba, karınca kararınca Nemrut'un ateşine karşı "yerimiz belli olsun" çabası. Bu çaba, 'zalim zulmederken sen ne yaptın?' diye sorulduğunda "dik durdum" deme çabası. Bu çabanın devam etmesini isteyen dostlarımız aşağıdaki ürünü alarak destek verebilirler. Desteğiniz için yürekten teşekkürler.

Bu yayınların devam etmesi için verdiğiniz destek için çok teşekkürler...