Bülent Arınç’ın AKP’yi eleştirmesinden sonra gözler Ankara’da ne olacak sorusuna çevrilmiş durumda. Arınç’ın tekrar konuşup konuşmayacağı, buna karşın Erdoğan cephesinin Arınç’a saldırılarını devam ettirip ettirmeyeceği merak edilen sorular arasında yer alıyor.

Son Abdullah Gül, Bülent Arınç görüşmesinin ardından Arınç bir açıklama yaparak “umarım herkes dersini almıştır” demişti. Arınç’ın buradan kasıtının trollerinizi ve troliçelerinizi susturun çağrısı olduğu konuşuldu. Ancak havuz medayası Arınç hakkındaki eleştirilerini sıralamaya devam ediyor. Arınç’a saldıranlar kadrosuna bir de Abdurrahman Dilipak katıldı.

Dilipak Havuz medyasına verdiği söyleşide Arınç için şu ifadeleri kullandı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bülent Arınç arasında yaşanan polemik nasıl başladı?

Seçim öncesi de Arınç’ın bazı açıklamaları vardı. “Ben partinin 3 en önde gelen isminden biriyim” diyordu. Partide ve hükümette etkin ve önemli bir rol talep ediyordu. Daha doğrusu bunu hissettiriyordu. Ama beklentileri cevap bulmayınca sesi yükselmeye başladı. Tabi bir de Paralel Yapı ile ilişkisi olduğu iddialarından ciddi rahatsızlık duyuyordu.. Parti içinde bu olaylar patlamadan önce Paralel Yapı ile yakın ve sıcak temas noktaları vardı. Sorunun temelinde bu konu var.

Bülent Arınç’a sosyal medyadan destek veren pek çok isim oldu. AK Parti tabanı içinde bir kırılmadan söz edilebilir mi, bunlar ne gibi sonuçlar doğurabilir?

Hayır. Bir kırılma olmaz. Daha önce yaşanan benzer olaylarda ayrılanlar zarar gördüler. Keskin sirke küpüne zarar verdi.. Arınç olayı bu talihsizliğe uğrayanlar zincirinin son halkası. Tabanları üslup ve yöntem konusunda bu tepkili çıkışlardan rahatsız.

Yeni jenerasyonda kayda değer bir karşılıkları yok. Erdoğan, baskın bir kişilik, sembolik ve karizmatik bir kişiliğe sahip. Halk Erdoğan’ı muhaliflerinden kıskanıyor.

Haberimizi okuduğunuz için teşekkürler…

Okuduğunuz bu metinler sesi kısılan, nefesi kesilen insanların sesine ses, nefesine nefes verme çabası. Bu çaba, karınca kararınca Nemrut'un ateşine karşı "yerimiz belli olsun" çabası. Bu çaba, 'zalim zulmederken sen ne yaptın?' diye sorulduğunda "dik durdum" deme çabası. Bu çabanın devam etmesini isteyen dostlarımız aşağıdaki ürünü alarak destek verebilirler. Desteğiniz için yürekten teşekkürler.

Bu yayınların devam etmesi için verdiğiniz destek için çok teşekkürler...

SHARE