‘Konuşmayın’

12 AKP milletvekilinin MİT ve dershane krizi sonrası ABD’de Fethullah Gülen Hocaefendi’yle görüştüğüne dair fotoğrafın ortaya çıkması parti içinde huzursuzluğa yol açtı. Başbakan Binali Yıldırım’ın milletvekillerine ‘fotoğraf ve ByLock’ ile ilgili ‘konuşmayın’ talimatı verdiği ve sosyal medyadan uzak durmalarını istediği iddia ediliyor.

HOCAEFENDİ’YLE FOTOĞRAF ÇEKTİRMİŞLER
AKP’li 12 milletvekilinin Pensilvanya’da Fetullah Gülen Hocaefendi’yi ziyaret fotoğrafı partide paniğe yol açtı.
2012’deki ziyaretin, Erdoğan’ın dershane ve MİT krizi nedeniyle Hizmet Hareketi’ni hedef aldığı dönemden sonra gerçekleşmesi yeni bir tartışma başlattı.
 
ŞU ANDA İKİSİ DE AKP’DE YÖNETİCİ
Ziyarete giden isimlerden bazıları, 2015’te yapılan iki seçimde liste dışı kaldı. 4’ü halen AKP’den milletvekili. 2012’de milletvekili olan iki isim ise sonra yönetici seçildi. Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz Grup Başkanvekili. Erdoğan’a yakınlığı ile bilinen Vedat Demiröz ise Genel Başkan Yardımcısı oldu.
 
“ARINÇ’IN FOTOSU NİYE ÇIKMIYOR”
Fotoğrafla ilgili konuşan Giresun eski Milletvekili Adem Tatlı “4 yıl önceki olay. Detayları hatırlamıyorum. Bir arkadaş ‘hadi gidelim’ dediğinde Mahir Bey’i (grup başkanvekili Mahir Ünal’ı kast ediyor) aradım. ‘Git, ne konuşuluyor öğren’ diye gönderdi. Benim yerim belli, durduğum yer belli. Bizim bu fotoğraflarımızı ortaya çıkaranlar Cemaat ile Bülent Arınç, Hüseyin Çelik’in fotosunu neden ortaya çıkarıp, yayınlamıyorlar.” demişti.
Ordu eski milletvekili Mustafa Hamarat ise gönülsüz olarak katılmak zorunda kaldığını söylemişti.
Parti içinde suçlamalara neden olan açıklamalar sonrası AKP Genel Merkezi’nin olaya el koyduğu iddia ediliyor.
Son günlerde AKP’li milletvekillerinin Fethullah Gülen Hocaefendi ile çekilen fotoğraflarının ve ByLock mesajlama uygulamasının kimi milletvekillerinde de bulunduğu iddialarının basına yansıması ardından parti yönetiminden milletvekillerine uyarılar yapıldı.
Bu süreçte “AKP’yi yıpratma amaçlı yeni bir operasyon yapıldığı” iddiasıyla, bu konularda milletvekillerine “konuşmayın” uyarısı gitti. 
Sosyal medyayı da fazla “kullanmayın” talimatı verildi.
AKP yönetimi Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatı ile milletvekillerine, “rastgele medyaya konuşmayın” uyarısını yaptı.
İddiaya göre parti yönetimi vekillere fotoğrafların devamının gelebileceğini söyledi.
shaber3
Haberimizi okuduğunuz için teşekkürler…

Okuduğunuz bu metinler sesi kısılan, nefesi kesilen insanların sesine ses, nefesine nefes verme çabası. Bu çaba, karınca kararınca Nemrut'un ateşine karşı "yerimiz belli olsun" çabası. Bu çaba, 'zalim zulmederken sen ne yaptın?' diye sorulduğunda "dik durdum" deme çabası. Bu çabanın devam etmesini isteyen dostlarımız aşağıdaki ürünü alarak destek verebilirler. Desteğiniz için yürekten teşekkürler.

Bu yayınların devam etmesi için verdiğiniz destek için çok teşekkürler...

SHARE